Leasing floty samochodów firmowych

Samochód w firmie to już standard. Natomiast cala flota to wymóg w branżach, których głównym źródłem utrzymania jest właśnie transport. Sposobów na sfinansowanie samochodów w firmie jest wiele, takich jak: kredyt samochodowy, kredyt dla firm, gotówkowy czy leasing floty.

Dlaczego leasing floty samochodów firmowych się opłaca?

Finansowanie zewnętrzne wymaga przedstawiania udokumentowanej płynności finansowej, ale jednocześnie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej. Natomiast leasing floty samochodów służbowych poprawia płynność firmy oraz nie pogarsza zdolności kredytowej.

Poprawa płynności finansowej przy leasingu floty uzasadniona jest wpływem zewnętrznego kapitału. Oznacza to, że przedsiębiorstwo nie musi angażować środków własnych, aby nabyć samochody do firmy. Ponadto, leasing operacyjny (najczęściej wybierany rodzaj leasingu), nie obciąża płynności finansowej. Dodatkowo raty leasingowe w całości uwzględniane są w kosztach uzyskania przychodu. Natomiast podatek VAT doliczany jest do wszystkich rat leasingowych. Przy kredytowaniu podatek należy uiścić z góry, a do kosztów dolicza się jedynie część odsetkową.

Ile kosztują niskie raty leasingowe?

Przy leasingu floty samochodów firmowych leasingodawcy indywidualnie dobierają ofertę dla leasingobiorcy. Niskie raty kredytowe uzależnione są od dwóch czynników, przede wszystkim wyższa wplata początkowa lub wyższy wykup.

Niskie raty leasingowe mogą spełniać oczekiwania leasingodawcy, ale powinien się liczyć z wyższymi opłatami na początku lub na końcu trwania umowy leasingowej. Przy leasingu operacyjnym wykup pojazdu następuje po zakończeniu umowy. Natomiast przy leasingu finansowym to ostatnia rata stanowi wykup pojazdu.

Podsumowując, leasing floty stwarza możliwość rozwoju firmy, ale jednocześnie korzystnie wpływa na jej funkcjonowanie. Rodzaj leasingu powinien być dostosowany do możliwości przedsiębiorstwa.

Jeśli jesteś zainteresowany/a leasingiem zapraszamy do kontaktu pod nr

695 921 690

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *