Leasing samochodu używanego

Jednym z mitów leasingu jest leasingowanie wyłącznie nowych samochodów. Leasing jako elastyczna forma finansowania dla firm pozwala na leasing używanych samochodów czy innych przedmiotów. Niekiedy okazuje się, że leasing samochodu używanego jest atrakcyjniejszy od leasingu nowego pojazdu.

Jakie są zalety leasingu samochodu używanego?

 

Przy leasingu starszych samochodów rodzaj leasingu z jakiego skorzystasz niczym nie różni się od tradycyjnego leasingu nowego samochodu. Leasing starszych aut nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów.

http://leasingnasamochod.pl/kontakt/

Przy leasingu samochodu używanego leasingobiorca ma do wyboru leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Najczęściej wybieranym rodzajem leasingu jest leasing operacyjny. Jest to jedna z ofert leasingu, która pozwala na uzyskanie dużych korzyści podatkowych.

Leasing operacyjny samochodu używanego

 

Starsze samochody bardzo często leasingowane są na podstawie leasingu operacyjnego. Jego główną zaletą jest zaliczenie opłaty podatku VAT do rat leasingowych, które z kolei w całości zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu.

Bez względu na rodzaj leasingu właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa do czasu zakończenia umowy leasingowej. Przy leasingu operacyjnym wykup samochodu następuje po zakończeniu umowy.

Leasing operacyjny nie daje możliwości leasingobiorcy możliwości prowadzenia odpisów amortyzacyjnych, ponieważ pojazd nie stanowi środka trwałego. Tylko leasing finansowy daje możliwości prowadzenia odpisów amortyzacyjnych, ponieważ ostatnia rata leasingu stanowi wykup pojazdu. Natomiast leasingobiorca przy leasingu finansowym od kosztów podatkowych odlicza jedynie część odsetkową raty leasingowej.

Szukasz leasingu dla swojej firmy? Zapraszamy do kontaktu z ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *