Jak wiek auta wpływa na koszty kredytu samochodowego dla firm?

Kredyt samochodowy to doskonale narzędzie finansowe dla przedsiębiorców oraz osób prowadzących jednoosobowa działalność gospodarczą. Na koszty kredytu samochodowego dla firm wpływa również wiek pojazdu. Im młodszy rocznik planujemy kupić tym koszty mniejsze.

W jaki sposób wiek auta wpływa na koszty kredytu samochodowego dla firm?

Na koszty kredytowe w dużej mierze ma wpływ oszacowanie ryzyka z jakim wiąże się udzielenie finansowania. Nowsze modele samochodów obarczone są niższymi kosztami, a co za tym idzie kredyt na samochód dla firmy jest tańszy.

Oprocentowanie w kredycie samochodowym wzrasta w zależności od wieku samochodu. Możemy się spotkać z sytuacją, gdzie bank ustala limit wieku pojazdu, np. kredytuje tylko samochody do 10 lat.

Jakie inne elementy wpływają na koszty kredytu samochodowego dla firm?

Przy większości kredytów długi okres kredytowania wiąże się z podwyższonymi kosztami. Należy pamiętać, że rata kredytowa składa się z dwóch części: kapitałowej oraz odsetkowe. W praktyce oznacza to, że im dłużej spłacamy kredyt samochodowy tym dłuższy okres naliczania odsetek.

Poza okresem kredytowania decydując się na finansowanie zewnętrzne, należy brać pod uwagę również koszty związane z samym udzieleniem kredytu samochodowego dla firm. Banki za przygotowanie wniosku kredytowego oraz całego kredytu pobierają prowizję, chociaż w niektórych przypadkach jest to uzależnione od regulaminu banku.

Przed podjęciem decyzji o kredycie samochodowym dla firm, warto zestawić ze sobą kilka symulacji kredytowych. Na spotkaniu z ekspertem kredytowym poznamy nie tylko zdolność finansową firmy, ale również będziemy mięli możliwość porozmawiania o najkorzystniejszych warunkach kredytowych.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem samochodowym dla firm zapraszamy do bezpłatnych konsultacji z ekspertem kredytowym pod numerem

695921690

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *